Nejslavnější útoky hackerů 2

DataFlex.cz přináší pokračování článku popisujícího největší hackerské počiny v historii..

Jak to bylo tenkrát

Ačkoliv je náš web zaměřen na téma datové obnovy, rádi Vám také přineseme informace jen lehce spjaté s naší prací. Nechť tímto článkem nastartujeme rubriku "Jak to bylo tenkrát..."

Jsou vaše data v bezpečí?

V těchto horkých letních dnech si také rádi odpočineme a zavzpomínáme na události IT světa, které byly natolik významné, že si je možná pamatujete dodnes. My vám je chceme jen připomenout..

Co je uvnitř pevného disku

Už jste přemýšleli jak funguje pevný disk a z jakých komponent se skládá? Následující článek Vám poodhalí vnitřní stavbu pevného disku a objasní, proč je datová obnova složitým a náročným procesem. Všechny části pevného disku jsou nadmíru citlivá zařízení, které neodpouští chybu. Princip fungování SSD disků si ukážeme příště. Dnes se podíváme na klasický a dodnes nejpoužívanější disk, využívající magnetického principu.

Je libo na obnovu použít kladivo?

Stále častěji se setkáváme s otázkou, zda si lze data obnovit svépomocí. Vzhledem k tomu, že se obnovou dat zabýváme, lze očekávat naší negativní reakci, ale není to tak jednoduché a možná Vás překvapíme. Celou situaci osvětlíme v následujícím článku..